Kurį vėdinimo sitemos tipą rinktis?

Ventiliacijos sistemos gali būti skirstomos į centralizuotas ir decentralizuotas.

Centralizuota sistema – kai visose pastato patalpose oro tiekimas ir ištrakimas užtikrinamas vienu centriniu vėdinimo įrenginiu ir viena ortakių sistema.

Decentralizuota sistema –  kai visose patalpose yra įtaisomi atskiri mini vėdinimo įrengimai. Vamzdynų tiesti nereikia. Tokia sistema paranki, kai pastatas yra renovuojamas arba norima vėdinti tik vieną patalpą. Šią sistemą lyginant su centrine sistema, pagrindiniai trūkumai yra mažesni oro srautai, didesnis triukšmo lygis ir mažesnis šilumos atgavimo efektyvumas. Dėl to labai svarbu pasirinkti itin kokybišką rekuperatorių. Iš Zehnder produktų galima išskirti ComfoSpot 50 ir ComfoAir 70, tai puikūs, analogų neturintys, mini rekuperatoriai.

Esant centralizuotai oro paskirstymo sistemai, galima pasirinkti standartinius metalinius (industrinio tipo) arba higieniškus ir sandarius plastikinius ortakius.
Pagrindiniai metalinių ortakių trūkumai yra higienos užtikrinimas vamzdyne, žema sandarumo klasė ir garso pernešimas trp patalpų. Metalo paviršius (padengtas lipnia antikorozine mase ir montavimo jungtys (kniedės, sraigtai) yra idealus paviršius sukibimui su įvairiais nešvarumais ir dulkėmis paviršius. O valyti tokią sistemą yra komplikuota dėl sumontuotų sklendžių.
Norint turėti higienišką, patikimą ir ilgaamžę oro paskirstymo sistemą, patariame rinktis plastikinę  lanksčių ortakių sistemą.
Lanksčių plastikinių ortakių paviršius yra higieniškas ir antistatinis, neleidžia kauptis nešvarumams ortakių viduje. Pasirinkus šią ortakių sistemą jūs būsite tikri po apdailos sluoksniu sumontuoti ortakiai nerūdija ir nekaupia dulkių, na ojei atsirastų poreikis valyti ortakius – tai padaryti labai paprasta naudojant „Zehnder“ ortakių valymo įrankius.

 

Plastikinė ortakių sistema montuojama kolektoriaus principą. Tai reiškia, kad į kiekvieną patalpą iš kolektoriausi keliausja atskiri ortakiai. Tai stabdo garso sklidimą tarp patalpų. Kolektorinė sistema yra lengviau projektuojama, montuojama ir balansuojama.
Aukštesnės kokybės plastikinius ortakius kaip ComfoFlat 51 galima įleisti į perdangos liejinio,  grindinio šildymo betono ar išorinį pastato šiltinimo sluoksnius.

Teisingai pasirinkta ir suplanuota ortakių sistema tarnaus ilgus metus ir padės aprūpinti namus švariu ir šviežiu oru.