DUK – Vėdinimo sistema
Kada tinkamiausias laikas įrenginėti vėdinimo sistemą?
Vėdinimo sistema gali būti įrenginėjama dviem etapais. Pirmu etapu sumontuojami tik ortakiai, kurie bus slepiami konstrukcijose. Tai daroma namo statybos metu po langų ir lauko durų sumontavimo. Sekančiu etapu, kai namas jau pilnai įrengtas, sumontuojamas rekuperatorius ir subalansuojama bei paleidžiama sistema.
Ar vėdinimo sistemą galima naudoti patalpų šildymui?
Vėdinimo Sistemos paskirtis yra tiekti šviežią orą tuo pačiu neprarandant šilumos. Tiesa, pasistačius papildomą elektrinį ar vandeninį šildytuvą tiekiamą orą galima papildomai pašildyti. Tačiau patalpų šildymui to nepakanka. Norint šildyti patalpas su vėdinimo sistema reikėtų iš esmės koreguoti vėdinimo sistemos projektą, numatyti daugiau ortakių, sklendžių ir automatikos. Tačiau galų gale rezultatas nebūtų toks pat komfortiškas kaip renkantis standartinę šildymo sistemą.
Ar vėdinimo sistemą galima naudoti vėsinimui?
Yra įvairių priedų vėdinimo sistemoms, kurie atvėsina į patalpas patenkantį orą ir į patalpas, vasaros metu, galima tiekti 15C orą. Tačiau nereikia galvoti, kad tokia sistema visiškai atstos kondicionierius. Pagrindinė vėdinimo sistemos su vėsinimo modulius funkcija yra užkirsti kelią karšto lauko oro patekimui į patalpas ir jį pasausinti. Nes vėsinant karštą lauko orą jis kondensuojasi ir tampa sausesnis.
Ar yra galimybė įsirengti vėdinimo sistemą jau įrengtose gyvenamosiose patalpose?
Yra du variantai. Montuoti ortakinę vėdinimo sistemą stengiantis kuo mažiau pažeisti esamą apdaila, tačiau tai yra gan sudėtinga ir reikalauja daug kruopštaus planavimo ir papildomų kaštų. Kitas variantas naudoti mini rekuperatorius, kurie montuojami ant laukinės sienos tiesiog išgręžus atitinkamo dydžio angą. Tiesa, vienas toks rekuperatorius skirtas tik vienai patalpai, dėl to jų prireiks ne vieno. Iš Zehnder asortimento galima rinktis du decentralizuotų rekuperatorių modelius, tai Comfospot 50 ir ComfoAir 70.
Kaip dažnai reikia keisti rekuperatoriaus filtrus?
Nustatyto termino kas kiek laiko reikia keisti filtrus nėra. Nes tai priklauso nuo aplinkos kurioje gyvename, nuo rekuperatoriaus darbo našumo ir nuo metų laiko. Kiekvienas naudotojas turi periodiškai tikrinti savo įrenginio filtrus, patartina, kas mėnesį. Tikrinant filtrus reikia vizualiai įvertinti jų užterštumą. Jei filtre daug mašalų ar kitų stambių teršalų, juos galima nuvalyti šluotele, o filtrą toliau sėkmingai naudoti. Tačiau pastebėjus, kad filtro medžiaga stipriai patamsėjusi, savyje prikaupusi smulkiųjų dalelių – patartina tokį filtrą pakeisti.